Blog

- 30 listopad 2013 -

Piekny start Ravelki

Wyjątkowy dzień... wyjątkowe emocje... Radość :)

Na koniec roku postanowiliśmy zabrać Ravelkę i Raptorka (dzięki uprzejmości jego opiekunów) na wystawę w Warszawie. Konkurencja była spora, ponieważ było od 4 do 5 razy więcej kotów norweskich niż na innych wystawach w Polsce.

Ravelka była do tej pory na trzech wystawach. Ta miała być pierwszą w klasie otwartej, na której konkurowała z innymi dorosłymi kotkami hodowlanymi. Ku naszej ogromnej radości trafiła na sędziego, który miał okazję oceniać ją, gdy była 4 miesięcznym kociakiem. Wtedy jego ocena była niezwykle obiecująca, mała dostała nawet nominację do Best In Show.

Wynik tej wystawy utwierdził nas w przekonaniu, że pozostawienie Ravelki było słuszne. Jako dorosła kotka zyskuje bardzo dobre oceny :) Ravelka z wystawy wróciła z Best In Variety - ogromnie cennym trofeum :)

Raptorek również nie próżnował :) Nie można tego ukryć, że robi na wszystkich wrażenie :) Takie też zrobił na oceniającej go sędzinie, która nominowała kawalera do Best In Show.

Wróciliśmy dumni, ale przede wszystkim szczęśliwi :) Koty miały okazję poharcować razem w hotelu :) a my odwiedzić w Warszawie Rumbę i Rumcajsa, o czym opowiemy już niebawem :)

- 15 listopad 2013 -

Best In Show Miśka w Poznaniu

Wystawa w Poznaniu nie była planowana. Towarzyszyła po prostu odwiedzinom u przyjaciółki hodowczyni Tobago - Aliny Leciejewskiej.

Tym niemniej ogromnie ucieszył nas fakt, że nasz Misiek zdystansował parę pięknych maine coonów zdobywając Best In Show oraz ostatni certyfikat zapewniający mu tytuł Grand International Premiora :)

Misiek zdawał się być ubawiony wystawą, na stoliku podczas BIS zachowywał się jak kotka w rui wachlując sędziów długą kryzą ;)

Ogromne podziękowania dla Alinki, nie tylko za piękną gościnę, ale również za profesjonalne wystawienie Miśka i miłe chwile spędzone na wystawie :)

Misiek rozbawiony podczas panelu BIS
Alina trzymająca "wnuka" :)
Chwila zwycięstwa :)
Nasza Smoczyca podczas oceny :)
- 11 listopad 2013 -

Sonia w nowym domu

Próbuję nadrobić zaległości na naszej stronie... ponieważ wiele się dzieje :)

Może na początek o Soni, która w nowym domu bryka z nieco starszą panienką tej samej rasy :) Po początkowych kontaktach, w którym dominowała nieufność i słuszne podejrzenie rezydentki czyli Jaśminki, że "nowa" czyli Sońka zamierza wygospodarować sobie miejsce w łóżku nowych opiekunów, które okazało się słuszne, obie panny w niedługim czasie spały już razem na kocyku na parapecie :)

Dla Sońki obecność drugiego kota w tym samym wieku i tej samej rasy jest najlepszym z możliwych scenariuszy :) Dla nas fakt, że pozostaje we Wrocławiu jest ogromnie radosny. Mamy nadzieję gościć Sonię z kumpelką i Opiekunami nie raz :) Miło będzie widzieć rozwój pierwszej niebieskiej dziewczyny urodzonej w naszej hodowli :)

Szczęśliwego życia, Maleńka :)

- 3 listopad 2013 -

Mała Sonia czeka na nowy dom

Bywa, że zarezerwowany kot nie może trafić do nowego domu. Tak też stało się i tym razem. W związku z tym szukamy nowego domu dla Sońki.

Sonia jest dziewczynką zawsze skorą do zabawy, a gdy zmęczenie nie pozwala na bieganie czy tarmoszenie rodziców, to wybiera najczęściej miejsce blisko nas. Jak na małego kociaka przystało rozpiera ją energia. Zapasy energii uzupełnia chętnie i bez grymaszenia ;) Zawartość naszych talerzy jest nie mniej ciekawa niż własna miseczka.

Bardzo jesteśmy ciekawi dalszego rozwoju małej. Podobnie jak siostra Ravelka jest pewna siebie, stanowcza i wyważona w zachowaniu. Nie wchodzi w konflikty z innymi kotami, o prychaniu nie ma mowy, ale jak trzeba to potrafi jak to się mówi o ludziach "rozpychać łokciami". Tatusia od miski z jedzeniem łatwo da się odsunąć, jeśli powoli je; mamie zabrać zabawkę, którą właśnie sobie wyciągnęła spod kanapy; czy posunąć wuja Misia na parapecie zapewniającym interesujące widoki.

Osoby zainteresowane Sonią prosimy o kontakt telefoniczny najlepiej w godzinach wieczornych od 18:00 lub wstępny mailowy. Zapraszamy również do jej galerii.

W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:    W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:
najnowsze
 
grudzień 2013
listopad 2013
październik 2013
wrzesień 2013
sierpień 2013
lipiec 2013
czerwiec 2013
kwiecień 2013
marzec 2013
 
archiwum 2016
archiwum 2015
archiwum 2014
archiwum 2013
Copyright © 2013 Una Voce*PL. Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.
Realizacja strony: unavoce-design.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Polityka Una Voce*PL.