Blog

- 30 listopad 2013 -

Piekny start Ravelki

Wyjątkowy dzień... wyjątkowe emocje... Radość :)

Na koniec roku postanowiliśmy zabrać Ravelkę i Raptorka (dzięki uprzejmości jego opiekunów) na wystawę w Warszawie. Konkurencja była spora, ponieważ było od 4 do 5 razy więcej kotów norweskich niż na innych wystawach w Polsce.

Ravelka była do tej pory na trzech wystawach. Ta miała być pierwszą w klasie otwartej, na której konkurowała z innymi dorosłymi kotkami hodowlanymi. Ku naszej ogromnej radości trafiła na sędziego, który miał okazję oceniać ją, gdy była 4 miesięcznym kociakiem. Wtedy jego ocena była niezwykle obiecująca, mała dostała nawet nominację do Best In Show.

Wynik tej wystawy utwierdził nas w przekonaniu, że pozostawienie Ravelki było słuszne. Jako dorosła kotka zyskuje bardzo dobre oceny :) Ravelka z wystawy wróciła z Best In Variety - ogromnie cennym trofeum :)

Raptorek również nie próżnował :) Nie można tego ukryć, że robi na wszystkich wrażenie :) Takie też zrobił na oceniającej go sędzinie, która nominowała kawalera do Best In Show.

Wróciliśmy dumni, ale przede wszystkim szczęśliwi :) Koty miały okazję poharcować razem w hotelu :) a my odwiedzić w Warszawie Rumbę i Rumcajsa, o czym opowiemy już niebawem :)

- 15 listopad 2013 -

Best In Show Miśka w Poznaniu

Wystawa w Poznaniu nie była planowana. Towarzyszyła po prostu odwiedzinom u przyjaciółki hodowczyni Tobago - Aliny Leciejewskiej.

Tym niemniej ogromnie ucieszył nas fakt, że nasz Misiek zdystansował parę pięknych maine coonów zdobywając Best In Show oraz ostatni certyfikat zapewniający mu tytuł Grand International Premiora :)

Misiek zdawał się być ubawiony wystawą, na stoliku podczas BIS zachowywał się jak kotka w rui wachlując sędziów długą kryzą ;)

Ogromne podziękowania dla Alinki, nie tylko za piękną gościnę, ale również za profesjonalne wystawienie Miśka i miłe chwile spędzone na wystawie :)

Misiek rozbawiony podczas panelu BIS
Alina trzymająca "wnuka" :)
Chwila zwycięstwa :)
Nasza Smoczyca podczas oceny :)
- 11 listopad 2013 -

Sonia w nowym domu

Próbuję nadrobić zaległości na naszej stronie... ponieważ wiele się dzieje :)

Może na początek o Soni, która w nowym domu bryka z nieco starszą panienką tej samej rasy :) Po początkowych kontaktach, w którym dominowała nieufność i słuszne podejrzenie rezydentki czyli Jaśminki, że "nowa" czyli Sońka zamierza wygospodarować sobie miejsce w łóżku nowych opiekunów, które okazało się słuszne, obie panny w niedługim czasie spały już razem na kocyku na parapecie :)

Dla Sońki obecność drugiego kota w tym samym wieku i tej samej rasy jest najlepszym z możliwych scenariuszy :) Dla nas fakt, że pozostaje we Wrocławiu jest ogromnie radosny. Mamy nadzieję gościć Sonię z kumpelką i Opiekunami nie raz :) Miło będzie widzieć rozwój pierwszej niebieskiej dziewczyny urodzonej w naszej hodowli :)

Szczęśliwego życia, Maleńka :)

- 3 listopad 2013 -

Mała Sonia czeka na nowy dom

Bywa, że zarezerwowany kot nie może trafić do nowego domu. Tak też stało się i tym razem. W związku z tym szukamy nowego domu dla Sońki.

Sonia jest dziewczynką zawsze skorą do zabawy, a gdy zmęczenie nie pozwala na bieganie czy tarmoszenie rodziców, to wybiera najczęściej miejsce blisko nas. Jak na małego kociaka przystało rozpiera ją energia. Zapasy energii uzupełnia chętnie i bez grymaszenia ;) Zawartość naszych talerzy jest nie mniej ciekawa niż własna miseczka.

Bardzo jesteśmy ciekawi dalszego rozwoju małej. Podobnie jak siostra Ravelka jest pewna siebie, stanowcza i wyważona w zachowaniu. Nie wchodzi w konflikty z innymi kotami, o prychaniu nie ma mowy, ale jak trzeba to potrafi jak to się mówi o ludziach "rozpychać łokciami". Tatusia od miski z jedzeniem łatwo da się odsunąć, jeśli powoli je; mamie zabrać zabawkę, którą właśnie sobie wyciągnęła spod kanapy; czy posunąć wuja Misia na parapecie zapewniającym interesujące widoki.

Osoby zainteresowane Sonią prosimy o kontakt telefoniczny najlepiej w godzinach wieczornych od 18:00 lub wstępny mailowy. Zapraszamy również do jej galerii.

    
najnowsze
 
grudzień 2013
listopad 2013
październik 2013
wrzesień 2013
sierpień 2013
lipiec 2013
czerwiec 2013
kwiecień 2013
marzec 2013
 
archiwum 2016
archiwum 2015
archiwum 2014
archiwum 2013
Copyright © 2013 Una Voce*PL. Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.
Realizacja strony: unavoce-design.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Polityka Una Voce*PL.