Blog

- 22 kwiecień 2014 -

Pełnia szczęścia czyli 6-dniowe kocięta

Dzieci fantastycznie rosną, wypełnione mlekiem mamy brzuchy utrudniają nieco pełzanie, ale mama czuwa nad ich higieną, samopoczuciem i ostatnio również nauką mówienia. Ravelka w charakterystyczny sposób grucha i właśnie w takim kocim dialekcie opowiada maluchom bajki :)

Zweryfikowaliśmy płeć dzieci i ku naszemu zaskoczeniu Telesfor okazał się dziewczynką :) Thaya nie jest już jedyną córeczką, co mama Ravelka przyjęła z obojętnością, bo przecież dzieci kocha bez względu na to, czy będą bawić się samochodami czy lalkami :)

Mamy zarówno nowe zdjęcia grupowe, jak i zdjęcia w galeriach: Tamino, Thayki, Telesfory, Tarantino i Tornado.

Przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę - dzięki uprzejmości Anny Lewandowskiej publikujemy zdjęcia z randki Ravelki z Cobolem, uzupełniliśmy też wizytówkę Cobolka o zdjęcia z wystaw i filmy z jego udziałem. Zapraszamy! Wkrótce nowe wieści :)

Pręgi, prążki i cętki :)
- 16 kwiecień 2014 -

Pierwsze maluchy Ravelki już na świecie :)

W środę przed południem nasza Ravelka urodziła pięć cudnych maluchów. Ojcem miotu jest wyjątkowy kocur, który skradł nasze serca "SE*Seerath's Cobol z hodowli Makaranta*PL. Jesteśmy ogromnie wdzięczni właścicielom hodowli Annie i Rafałowi Lewandowskim za możliwość spełnienia tego marzenia :)

Jak fantastyczny jest Cobol możecie Państwo zobaczyć na stronie jemu poświęconej lub stronie hodowli Makaranta, natomiast my możemy dodać to, czego na zdjęciach zobaczyć się nie da. Cobol ma doskonały charakter i nie sposób od pierwszego spojrzenia i kontaktu się w nim nie zakochać.

I to właśnie za sprawą takiej niezwykłej pary jak Ravel i Cobol w naszym domu urodziły się: trzy kocurki pręgowane z białym (TAMINO, TARANTINO, TELESFOR), jeden kocurek czarny pręgowany z białym (TORNADO) i jedna dziewczynka ruda pręgowana klasycznie z białym (THAYA).

Uwaga - ustalenie płci na tym etapie nie jest pewne, być może Thaya ma choć jedną siostrzyczkę :)

Dzieci urodziły się bardzo duże i w świetnej kondycji. A Ravelka troskliwie zajmuje się maluchami bez obaw je nam od czasu do czasu powierzając :)

Więcej zdjęć już niebawem! Zapraszamy :)

Tamino Una Voce - rudy kocurek cętkowany z białym
Tarantino Una Voce - rudy kocurek pręgowany tygrysio z białym
Thaya Una Voce - ruda koteczka pręgowana klasycznie z białym
Tornado Una Voce - czarny kocurek pręgowany tygrysio z białym
Telesfor Una Voce - rudy kocurek pręgowany tygrysio z białym
Ravelka z maluchami tuż po porodzie :)
Pierwsze karmienie wszystkich maluchów :)
- 15 kwiecień 2014 -

Przed nami długo oczekiwany moment :)

Jesteśmy dosłownie na moment przed narodzinami maluchów Ravelki. Jak zawsze w takim momencie rodzina jest postawiona w stan gotowości, nie zostawiamy przyszłej mamy bez stałej opieki. W ostatnich godzinach obserwujemy bacznie, aby nie urodziła np. w ulubionej szafie zamiast specjalnie przygotowanym kojcu, aby niczego w odpowiednim momencie jej nie zabrakło.

Ravelka ciążę znosi dobrze, do końca zachowuje sprawność. Jak przystało na pierworódkę nie za bardzo jednak wie, że nie przystoi jej na przykład wdrapywanie się pod sam sufit. Za to z całą pewnością je za parę kotów.

Ravelka miała robione USG, które wykazało, że nosi w sobie rozwijające się kocięta i że ciąża przebiega prawidłowo. Nie udało się ustalić, ile dokładnie kociąt będzie. Natomiast przylgnęło do niej na dobre nowe przezwisko "Siedemkotów" lub "Wielokot". Trzymajcie za dzisiejszą noc kciuki!

- 14 kwiecień 2013 -

Ipanema czyli Naczelny Pieszczoch

Opowieści o kotach norweskich leśnych trzymających się na dystans można przynajmniej w naszym domu włożyć między bajki. Absolutnie każdy kot u nas chce być jak najbliżej, ba najlepiej "NA" człowieku.

Na początku ugniatanie naszych brzuchów było ulubionym sportem braci Morgulka i Miśka, ale z czasem dołączyli do nich zatwardziali abstynenci czyli nieśmiało ugniatający tata Tobago i panie Smoczyca i Lalka. Ravelka traktuje nas od pierwszych dni jak rodziców i buziaki, baranki, ocieranie się wąsiskami o nasze policzki czy spanie na naszych kolanach uważa za prawidłową relację kocio-ludzką. I tak do naszych kolan ustawiają się nawet czasem kolejki.

Noc i nasze łóżka też należą do kotów. Przy czym każdy preferuje inny styl wspólnego spania. Tobago wtula się w boczek, Ipanemka śpi przy twarzy, bracia Morgul i Misiek preferują okolice kolan. Pozostałe dziewczyny okupują od czasu do czasu brzeg łóżka. Koty pilnują jednak, aby zatłoczenie nam nie groziło i miejscówki w naszej sypialni okupują naprzemiennie wg nie znanych nam reguł.

Zanim przywieźliśmy do domu Ipanemkę bardzo byłam ciekawa jak szybko dziewczynka nas zaakceptuje. Kiedy zacznie szukać naszej bliskości jak Smoczyca, kiedy będzie okupować wolne miejsce obok na tapczanie jak Lalka, kiedy zacznie za nami dreptać jak Misiek.

I ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu stało się to od razu. Mała biega za nami po domu, nie akceptuje oddalenia, śpi przy twarzy. Trudno zrobić jej jakiekolwiek zdjęcie z zaskoczenia czy też w ruchu, bo biega za nami i aparatem. W związku z tym najwięcej ma zdjęć jak śpi blisko.. przytulona.. Poniżej kilka zdjęć, które udało się nam zrobić :)

W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:    W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:
najnowsze
 
grudzień 2014
listopad 2014
wrzesień 2014
sierpień 2014
lipiec 2014
czerwiec 2014
maj 2014
kwiecień 2014
marzec 2014
styczeń 2014
 
archiwum 2016
archiwum 2015
archiwum 2014
archiwum 2013
Copyright © 2013 Una Voce*PL. Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.
Realizacja strony: unavoce-design.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Polityka Una Voce*PL.