Nasza hodowla

Nasze priorytety

Przede wszystkim naprawdę kochamy nasze koty. W związku z tym wszystkie decyzje hodowlane podejmujemy pamiętając o celu nadrzędnym, jakim jest zapewnienie naszym kotom i kociętom jak najlepszych warunków do życia, zdrowia i rozwoju.

Drugim ważnym celem jest dążenie do zachowania pierwotnego charakteru rasy, które realizujemy zarówno przez dobór właściwych kotów i skojarzeń, ale również przez zapewnienie warunków zewnętrznych (przestrzeń, otoczenie), bliskości człowieka i właściwego bodźcowania (zabawa, zmiany w codziennym rytuale, kontaktu z naturą). Urzeka nas wyjątkowa ekspresja kotów norweskich leśnych, sprawność idąca w parze z niezwykłą łagodnością i przyjacielskim stosunkiem do ludzi i zwierząt.

Kolejnym ważnym aspektem jest jak najlepsza socjalizacja kociąt i dobór dla nich najlepszych domów, w których będą nie tylko kochane, ale również zadbane na każdym etapie ich życia.

Staramy się brać udział w interesujących wystawach, ważne są dla nas oceny sędziów, możliwość spotkania i rozmowy z innymi hodowcami, oglądania innych kotów, ale uczestnictwo w nich oraz uzyskiwanie tytułów nie są celem nadrzędnym. Koty, dla których wystawa jest stresem w nich po prostu nie biorą w nich udziału.

Zdrowie

Naszym zdaniem obowiązkiem hodowcy jest dbanie o zdrowie kotów oraz kociąt. Dokładamy starań, aby wszystkie mioty w naszej hodowli dotyczyły wyłącznie kotów przebadanych na wszystkie choroby, które mogą obciążać koty (rodziców) jak i również wpływać na komfort życia potomstwa. Badamy również nasze kastraty, aby kontrolować stan ich zdrowia i w razie problemów (np. związanych z wiekiem) móc objąć ich właściwą profilatyką czy leczeniem.

Nasze koty są badane na GSDIV, HCM, PK-Def, PKD, CIN, FELV & FIV. W programie hodowlanym mamy wyłącznie koty, które nie są nosicielami chorób genetycznych. Wyniki udostępniamy przyszłym nabywcom naszych kociąt na żądanie oraz jako załącznik do umowy kupna-sprzedaży.

Koty i kocięta w codziennym życiu

Koty mają dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu. Mimo że mają również własny pokój zabaw, to najchętniej przebywają stale blisko nas bez względu na porę dnia. Nic nie uchodzi ich uwadze i bez nich się nie dzieje :) Kocięta na początku życia są wraz z matką z nami w sypialni odpowiednio wyposażonej, z czasem udostępniamy im wszystkie pomieszczenia dostosowując je do wieku i kondycji kociąt.

Chociaż nasze psy są łagodne i można by rzec zapatrzone w koty, to jednak izolujemy je podczas naszej dłuższej nieobecności, głównie ze względu na uporczywe zainteresowanie kuwetami ;) Kocięta są od momentu udostępnienia mieszkania socjalizowane również z psiakami, dlatego traktują je jak niegroźne olbrzymy, które bezkarnie można stukać łapą po dużym nosie, czy łapać za ogon.

Woliera

Plany dotyczące zapewnienia kotom większej swobody na dworze są rozłożone na 3 etapy. Za nami pierwszy etap zakończony obudową dużego tarasu, na którym koty podczas dobrej pogody i naszej obecności w domu z ogromną radością przebywają. W przyszłym roku dodatkowo powstanie tzw. małpi gaj, zabudowany w sposób umożliwiający wspinanie się i harce na wysokości. Koty dzięki wolierze są bardziej zrelaksowane, mają więcej ruchu, bodźców i mają w efekcie o czym mruczeć :)

Żywienie

Nie zapominając o kocich preferencjach w komponowaniu diety kierujemy się jednak głównie wiedzą, ich zdrowiem i zdrowym rozsądkiem. Zapewniamy zarówno suchą karmę dobrej jakości, jak i jak najlepiej zbilansowane karmy mokre. Ważnym aspektem ich diety jest BARF - specjalna mieszanka mięsna przygotowywana dla nich. Dodatkowo koty otrzymują żółtka, odrobinę białego sera czy krewetek jako dodatkowe przysmaki.

Migawki z życia codziennego

Duży ogród

Zdjęcia z I piętra

Tutaj już stoi pierwsza woliera - aktualne zdjęcia w galerii

Maluchy śpią blisko nas

Dorosłe opiekują się maluchami (Tobago z córką)

Koci pokój interesuje głównie maluchy ;)

Koty są wszędzie ;)

Poranna kawa z kotami ;)

Kocięta nie boją się psów

Zdarza się kocio-psia miłość ;)

Każde miejsce na drzemkę jest dobre :)

Mamy paru fanów plastikowych misek ;)

Im wyżej tym lepiej :)

Jest czas na wystawy ;)

I czas na odpoczynek po nich

A spacery wśród skrzypów są nie lada atrakcją ;)

Copyright © 2013 Una Voce*PL. Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.
Realizacja strony: unavoce-design.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Polityka Una Voce*PL.