O nas

Koty w naszym życiu to zupełny przypadek, a odmieniły nasze życie i każda chwila spędzona z nimi jest magiczna. Każdy nasz kot ma wyjątkowy charakter, odmienne rytuały i sposób porozumiewania się z nami.

Parę słów o nas: jesteśmy informatykami, mamy dorosłą już córkę, która podczas naszej nieobecności pomaga nam w opiece nad zwierzętami.

Odrobina wspomnień

Do domu, w którym królowała szalona wilczyca i zwariowana sznaucerzyca dołączyły trzy koty kastraty. Jak większość nie planowaliśmy hodowli kotów. To zauroczenie rasą sprawiło, że po roku spędzonym w towarzystwie Lalki, Morgula i Miśka, zgłębianiu informacji, rozkoszowaniu się ich charakterami podjęliśmy śmiały plan zarejestrowania przydomka i wprowadzenia do stada pierwszej kotki hodowlanej Una Voce Adsum*PL zwanej już wtedy przez hodowczynię Smoczycą.

I tak nasze życie zmieniło się diametralnie, podróże zastąpiły wyjazdy na wystawy i odwiedzaniu hodowli, czas na beletrystykę został zastąpiony studiowaniu materiałów dotyczących zdrowia, a wolny czas wcześniej poświęcany na sport został wykorzystany na realizację kolejnych kocioumilaczy czyli np. na budowanie woliery czy opiekę nad kociętami.

Z czasem dołączył do nas w niezwykłych okolicznościach kocur Tobago, który jest również ojcem naszych braci Morgula i Miśka. Za nami pierwsze mioty i kolejne decyzje dotyczące rozwoju hodowli.

Co jest najważniejsze

Koty - to ogromna radość. Hodowla - to duży nakład pracy, ale również stres, spory koszt, a przede wszystkim silne emocje. Najważniejszy jest cel a realizacja małych kroków przynosi ostatecznie ogromną satysfakcję i radość :)

Chcielibyśmy, aby koty, których życie rozpocznie się u naszego boku, były zdrowe, radosne i prawidłowo zsocjalizowane. Właściwa relacja między kotem a człowiekiem jest utrwalana na wczesnym etapie i naszym zadaniem jest o ten etap w ich życiu jak najlepiej zadbać.

Nasi bohaterowie dnia codziennego

LAYLA - Kocia dama. Zawsze blisko "własnego"człowieka. Koty trzyma na dystans, czym wprawia szczególnie kocury-kastraty w zakłopotanie.

MORGUL - Kocur o magicznym spojrzeniu. Wita w progu gości, pilnuje rytuałów kocio-ludzkich wg własnego harmonogramu.

MISIEK - Kot - przytulanka, który jednakże zawsze skory jest do skoków i biegania za piórkami na wędce.

SMOCZYCA - Puchaty smakosz, mimo to porusza się zwinnie, szybko i bezszelestnie. Nocny przytulak, poranny umilacz wstawania.

TOBAGO - Największy pieszczoch. Świadomy swego uroku przywódca całego zwierzyńca. Tropiciel zapachów. Niezwykły dar od Losu

RAVELKA - Kot - marzenie hodowcy :), dziecko Smoczycy i Tobago.

IPANEMA - Nasza Francuska Księżniczka - piękne i mądre dziecko

THULA - Nasze przeznaczenie, któremu nie sposób było się oprzeć

YODA - Nasz szwedzki Książę, drugi kocurek w naszej hodowli

Kluby i Stowarzyszenia

Jesteśmy członkami Elitarnego Klubu Kota Rasowego, który wchodzi w skład federacji Felis Polonia, będącej członkiem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFe.

Zapraszamy do zapoznania ze stroną naszej hodowli.

Izabela i Rafał Miłkowscy

Ravelka zwana "córeczką" ;)

Thula- druga "córeczka" kocia

Yoda zwany Księciuniem ;)

Tobago - łamacz niewieścich serc

Misiek - przyjaciel psów

Ipanema - moje marzenie :)

Morgul - kot magiczny

Layla - prawie jak dama

Copyright © 2013 Una Voce*PL. Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.
Realizacja strony: unavoce-design.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Polityka Una Voce*PL.